For Girls // Jak na vlnité i rovné vlasy

1. prosince 2009 v 19:26 | •*//FAshiOn GirL//*• |  For Girls
Současný styling dokáže zázraky
Současný styling dokáže zázraky


Ženy nejsou nikdy spokojené, vždy chtějí něco jinak a lépe. Ty s hladkým účesem by snesly doslova modré z nebe za přirozené vlny, ty kudrnaté vlasy dennodenně žehlí. Jak zachovat přirozenou kvalitu účesu při této téměř přemrštěné péči?

Současný vlasový styling nabízí širokou škálu prostředků, s jejichž pomocí i amatérky dokáží vytvořit na svých hlavách doslova zázraky. Jde jen o čas a trpělivost, kterou ne každá z žen disponuje. S jedním tužidlem a vařícími natáčkami už asi díru do světa neuděláte. Pořiďte si nezbytný arzenál hřebenů, kartáčů, vysoušeč s difuzerem a některou z elektrických pomůcek na modelaci vlasů.


Náš tip:
Vysoušeč vlasů Sahira Power, Wella Professionals, 4000 Kč

Víc než horký vzduch
Pokud chcete kadeře elegantně podtočit, můžete sáhnout po kulmě. Bude se vám s ní lépe manipulovat a proud vzduchu přímo v natáčecím kartáči vlasy jednoduše upraví. Při správném sestřihu můžete k tvarování účesu použít difuzer. Ideální je zapracovat do vlasů trochu pěnového tužidla nebo uhlazující emulze, důkladně je rozčesat a pak stejně jako u žehlení vysoušet vlasy fénem přes velký kartáč.
Náš tip:
Uhlazující krém, Gliss Kur Asia Straight, 100 ml, 99 Kč
Správnými pomůckami chráníte své vlasy
Správnými pomůckami chráníte své vlasy


Žehličky na vlasy
Jak usměrnit bohaté kudrdliny a vytvořit hladký elegantní účes? Potřebujete dobrou žehličku na vlasy. Zapamatujte si několik triků, které vám manipulaci s žehličkou usnadní a výsledný efekt bude stát za to.
1. I u žehliček platí - cena = kvalita. Většina nejlevnějších žehliček nehřeje rovnoměrně po celé ploše a vlasy se mohou přepalovat. Kvalitní žehličky mají svůj vlastní teplotní regulační systém.
Náš tip:
Žehlička na vlasy, Philips SalonStraight Glamour, 2499 Kč
2. Krátké vlasy se lépe upravují žehličkami s menší pracovní plochou. Dlouhé a husté vlasy potřebují i adekvátní plochu, tedy s co nejširším záběrem.
Náš tip:
Žehlička na vlasy, Philips SalonStraight Sonic, 1699 Kč
Základem péče o vlasy je důkladné rozčesání
Základem péče o vlasy je důkladné rozčesání


3. Před každým žehlením ošetřete vlasy přípravkem, který je ochrání před vysokými teplotami. Ideální je použít speciální krém, sérum nebo roztok, který ochrání strukturu vlasu před poškozením horkým vzduchem.
Náš tip:
Speciální roztok, Heat Styling Protektor, James Brown, 125 ml, 430 Kč

4. Vlasy žehlete rozčesané a suché. Rozhodně se vyvarujte toho, aby na nich po předchozích úpravách zůstaly zbytky tužidel nebo laků. Ty by je mohly za působení vyšších teplot nevratně zničit.
Náš tip:
Plochý kartáč na vlasy, Paddle Brush, Toni&Guy, 440 Kč

5. Vlasy nežehlete od kořínků, ale od jejich spodní části. Jednotlivé prameny žehlete krátce a rovnoměrně po celé délce, nezastavujte se v pohybu. K narovnání vlasu stačí opravdu jen pár vteřin. Na závěr zpevněte a zafixujte účes lakem, pro výsledný efekt můžete použít spreje obsahující perleťové složky.
Náš tip:
Sprej pro vysoký lesk, Shine Mist, Label.m., 200 ml, 377 Kč
Ošetřující kosmetika pro každý typ vlasů
Ošetřující kosmetika pro každý typ vlasů


6. Po náročných úpravách účesu za pomoci horkovzdušných přístrojů je nutné použít kvalitní řadu přípravků dodávající vlasům jejich ztracenou hydrataci.
Náš tip:
Ochranný vyhlazující šampon, Straight and Protect Shampoo, Toni&Guy, 250 ml, 300 Kč
Vyhlazující balzám pro vysoký lesk, Straight and Shine Smoothing Balm, Toni&Guy, 200 ml, 420 Kč
Nebojte se používat elektrické přístroje k úpravě účesu. Jen mějte vždy na paměti, že žár vlasům nedělá dvakrát dobře, a pokud s žehličkou, difuzerem nebo kulmou pracujete často, musíte vlasům dodat následnou kvalitní péči v podobě výživných přípravků.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama